Hand holding a megaphone promotion social media icons. Concept c

کمپین خود رو داد بزنید

شاید پروژه‌ی شما این شانس را داشته باشد که با استقبال عمومی پشتیبانان فاندوران روبه‌رو شود. ولی بیشتر پروژه‌ها در ابتدای راه از طرف نزدیکان و دوستان سرپرست پروژه حمایت می‌شوند. در هر صورت هدف این است که پشتیبانان به اندازه‌ی خودتان مجذوب پروژه شوند و علاقه‌مند به مشارکت در اجرای آن شوند. برای رسیدن به این هدف،

  1. تا می‌توانید پروژه‌خود را انتشار دهید:

ابتدا به دوستان نزدیک و فامیل خود ایمیل بزنید. سپس پروژه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. به صورت عمومی و گروهی ایمیل نزنید، توضیح مختصری از پروژه و پاداش‌های آن بنویسید. در ضمن لینک صفحه‌ی پروژه در فاندوران را فراموش نکنید.

  1. تک تک افراد را پیگیری کنید:

یک پیغام شخصی خوب، مؤثرترین راه برای شناساندن پروژه‌ی شماست. پس از اعلام عمومی و اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی، تک تک افراد را پیگیری کنید. سعی کنید برای هر کدام از آن‌ها قسمتی از پروژه که جذابیت بیشتری دارد را برجسته کنید.

  1. وارد بازی‌های رسانه‌ای شوید:

نویسندگان و خبرنگاران حوزه‌ی تکنولوژی، هنر و … علاقه بسیاری برای انتشار ایده‌ها و آثار نو هستند. برای اینکه آن‌ها در مورد پروژه‌ی شما خبری منتشر کنند یا مطلبی بنویسند لازم نیست کار پیچیده و سختی بکنید، کافیست با شما آشنا شوند.

  1. کسب‌وکارها، گروه‌ها و انجمن‌هایی که به پروژه‌ی شما نزدیک هستند را شناسایی کنید و از آن‌ها بخواهید شما را به اعضایشان معرفی کنند.
  2. مراسم برگزار کنید:

برای مثال یک جشن کوچک بگیرید و دوستان نزدیک و کسانی که علاقه‌مند هستند را دعوت کنید. داشتن یک رایانه در جشن برای جذب حمایت برخی از افراد در حین برگزاری جشن شاید ایده‌ی بدی نباشد.