book

کتاب بعدی خود را با سرمایه‌پذیری جمعی منتشر کنید

سرمایه‌پذیری جمعی (crowdfunding) به راه جدیدی برای تامین مالی هنرمندان، کارآفرینان و کسب‌وکارها تبدیل شده است. این شیوه تامین مالی وسیله‌ای برای جذب سرمایه و کاهش ریسک مالی پروژه‌های خلاق است.

اگر شما هم نویسنده باشید، قطعا با سختی همگام شدن با صنعت چاپ و نشر آشنا هستید. البته هنوز هم چاپ و نشر سنتی پابرجاست و معتبرترین راه برای نشر کتاب است. ولی این را هم در نظر داریم که ورود به این صنعت بسیار سخت است. با این حال برخی از نویسندگان برای دور زدن ناشران سنتی و حفظ استقلال و خلاقیت خود به نشر شخصی روی می‌آورند.

اما نشر شخصی مشکلات خود را دارد. تمام هزینه‌های انتشار بر عهده‌ی نویسنده است و ریسک مالی بالایی را به او تحمیل می‌کند. جذب سرمایه‌ی جمعی در اینجا می‌تواند کارگشا باشد.

سرمایه‌پذیری جمعی برای نویسندگان مستقلی که قصد نشر شخصی دارند ولی سرمایه‌ی آن را ندارند یک منبع باارزش است. با ورود سرمایه‌ی جمعی، نشر شخصی دیگر یک ریسک فردی نیست.

وبسایت‌های سرمایه‌پذیری جمعی، بستری را فراهم می‌کنند تا نویسندگان با شبکه‌های شخصی و حرفه‌ای خود ارتباط برقرار کنند تا آن‌ها با دستاوردهایشان آشنا شده و از آن‌ها حمایت مالی کنند. حامیان کمپین در مقابل حمایتشان از چاپ و نشر کتاب، پاداشی دریافت می‌کنند. این پاداش بسته به مبلغ حمایت و رده‌بندی‌ای که نویسنده در حین طراحی کمپین انجام داده متفاوت است.

کسانی که از نویسنده حمایت مالی می‌کنند، دوستان، فامیل، طرفداران و تمام علاقه‌مندان هستند که می‌توانند هر مقدار که دوست داشتند از کمپین حمایت کنند. حتی اگر یک نفر با پرداخت ۱۰۰۰ تومان از انتشار کتاب حمایت کرد، علاقه‌ی خود به کتاب را نشان داده و نویدبخش این است که در بازار با اقبال روبه‌رو خواهد شد. با اینکه هدف راه‌اندازی کمپین جذب سرمایه برای تامین هزینه‌ی انتشار کتاب است، اما تعداد حامیان نیز م